Gumowe wkłady uszczelniające dają możliwość niezawodnego uszczelnienia jednego lub wielu kabli oraz rur. Można je stosować w przewiertach, rurach przepustowych, zabetonowanych przepustach HSI150. Dostępne są w wykonaniu pełnym do uszczelnienia w trakcie montażu kabli lub rur lub w wykonaniu dzielonym umożliwiającym montaż na już ułożonych kablach lub rurach. Produkowane w wersjach standardowych lub na zamówienie z dokładnością co do milimetra, z wykorzystaniem różnych rodzajów gum EPDM, NBR, KTW lub silikonu. Dzięki temu znajdują szerokie zastosowanie w elektroenergetyce, telekomunikacji, w instalacjach sanitarnych, centralnego ogrzewania, klimatyzacyjnych czy gazowych.

Poniżej kilka dostępnych typów

HRD-SG

Standardowy gumowy wkład uszczelniający z technologią listków gumowych umożliwia dopasowanie wkładu do średnicy montowanych kabli/rur bezpośrednio na obiekcie. Dzielona budowa wkładu ułatwia montaż nowo instalowanych kabli/rur jak i umożliwia uszczelnienie już ułożonych. Niewykorzystane otwory są zamknięte zaślepkami. Guma EPDM.


HRD

Gumowy wkład uszczelniający wykonywany na indywidualne zamówienie zgodnie z podanymi danymi przez klienta. Dostępny w wykonaniu pełnym lub dzielonym. Produkowany w dwóch wersjach grubości gumy 30 mm lub 60 mm. Guma EPDM, NBR, KTW lub silikon. Wodo i gazoszczelność na poziomie do 2,5 bara przy grubości gumy 30 mm i do 5 barów dla grubości gumy 60 mm.


HSD SSG

Standardowy gumowy wkład uszczelniający z technologią listków gumowych do uszczelnienia rur osłonowych gładkich lub kabli. Produkowane w wykonaniu dzielonym. Guma EPDM, NBR.


WRD

Standardowe zestawy uszczelniające do uszczelniania rur karbowanych. Zestaw zawiera stalowe pierścienie wzmacniające dopasowane do profilu rury karbowanej. Pierścienie zapobiegają deformacji i uszkodzeniu rury oraz zapewniają równomierny docisk gumowego wkładu uszczelniającego. Dołączone pierścienie izolacyjne służą do wyśrodkowania rury karbowanej po wewnętrznej stronie budynku i zapewniają czyste zamknięcie ściany.


Zapraszamy również do zapoznania się z filmami instruktażowymi: